finance s rozumem

Acema credit

Jednou z nebankovních společností poskytujících dlouhodobé půjčky je Acema credit Czech, a.s. Oficiální sídlo bychom hledali na Praze 8 v Libni, k dispozici je infolinka, fax či email pro případné dotazy.

Webová prezentace budí na první pohled dojem maximální serióznosti, navíc po stránce designové patří rozhodně k těm propracovanějším. Garance výhodného úvěru, nízká výše splátky, půjčka na cokoliv – přesně to se tu dočtete. Oficiální tváří půjčky je pak milovník psů a bývalý kaskadér Zdeněk Srstka, který je oblíbenou postavou nejen tuzemských veřejnoprávních médií. Navíc má Acema titul z několika prestižních soutěží.

Výhod by mělo být hned několik – na rozdíl od jiných společností si můžete půjčit až pět milionů korun (nejnižší limit je sto tisíc), dobu splatnosti lze rozložit až do dvaceti let, žádné nahlížení do registrů, skryté poplatky a tak dále. Navíc nezávazná nabídka zcela bez poplatků plus garantovaný úrok těsně pod hranicí pěti procent, což zní opravdu lákavě. Peníze navíc můžete mít do tří dnů – to je v současných podmínkách na trhu opravdu bezkonkurenční rychlost.

Nicméně – je tu problém – a sice nutnost ručit Vaší nemovitostí i při relativně nízké hodnotě úvěrů. Pokud jste v minulosti zaslechli jméno ACM Money, je to právě předchůdce společnosti Acema, nechvalně proslulý kvůli podvodnému jednání.

Pokud nejste vlastníkem nemovitosti, nemůžete si u této společnosti půjčku sjednat.

Dalším problémem je fixace úroků, která nemusí být na celou dobu splácení úvěru stejná. Existují tací, kteří si v internetových diskuzích stěžují na nekalé jednání Acemy – která jim dopisem dala vědět o navýšení úrokové míry. Tím se dlužná částky může zvýšit oproti původnímu plánu i o desetitisíce korun. Důležité – dokonce životně – je tak, nejen v tomto případě, důsledně pročíst, co vlastně podepisujete. Někdy byste se totiž mohli až divit, k čemu jste se podpisem propůjčili té které společnosti.


Sdílejte článek:  

Témata článku:


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.