finance s rozumem

Air Bank

Zajímavou alternativou pro všechny, kteří nechtějí platit zbytečné bankovní poplatky a mít vše v internetovém bankovnictví přehledně na jedné obrazovce, představuje například Air Bank. A věřte, že to není jen tak nějaká planá fráze, ale skutečně reálná nabídka. Kde se Air Bank vzala a co všechno tedy nabízí? Na tuzemském trhu se poprvé objevila na podzim […]

Zajímavou alternativou pro všechny, kteří nechtějí platit zbytečné bankovní poplatky a mít vše v internetovém bankovnictví přehledně na jedné obrazovce, představuje například Air Bank. A věřte, že to není jen tak nějaká planá fráze, ale skutečně reálná nabídka. Kde se Air Bank vzala a co všechno tedy nabízí?

Na tuzemském trhu se poprvé objevila na podzim 2011, stojí za ní mocná nadnárodní společnost PPF a oficiální sídlo byste našli na Praze 11 v Hráského ulici č. 2231/25. Můžete si tu zřídit jak běžný a spořicí účet, tak i sjednat půjčku nebo hypotéku (případně refinancování hypotéky). A vše za poměrně výhodných podmínek, nic tu netrvá příliš dlouho. Ostatně, můžete se přesvědčit sami, zkouška nestojí vůbec nic – založení běžného účtu je otázkou pár minut.

Běžných účtů si na své jméno můžete otevřít dokonce až deset, bezplatné je i vydání a vedení dvou platebních karet. Vybrat si ale musíte ze dvou základních tarifů – Malého a Velkého. Zatímco Malý tarif není nijak paušálně zpoplatněn a uhradit musíte teprve výběr peněz z bankomatu jiné banky nebo prostřednictvím terminálu Sazka, u Velkého tarifu zaplatíte stokorunu měsíčně a máte tyto dvě věci zcela zdarma, totéž platí i pro zaslání měsíčních výpisů poštou.

Spořicí účet můžete také založit, na své jméno standardně až tři – ale něco takového se vyplatí maximálně tehdy, pokud hodláte bezpečně uložit jinak celkem zbytečných pár milionů korun. Tudíž pro běžné střadatele něco hodně nevýhodného, úroková sazba ve výši 1,1 procentního bodu (nad 250 tisíc korun vkladu už jen 0,5%) ale patří do TOP3 nejvýhodnějších nabídek na trhu. Jiné banky mimochodem jen stěží přejdou přes hranici jednoho procenta. S Air Bank máte peníze vždy k dispozici, neexistují žádné dlouhé výpovědní lhůty a tak podobně.

Skrze Air Bank si můžete i půjčit (banka je mj. i díky své vlastnické struktuře úzce provázána i se společností Home Credit). Půjčka je zcela bez poplatků a je možné ji sjednat online. Úroková sazba je poměrně sympatických 9,9 %. Air Bank má celkově přes tři sta tisíc zákazníků a jejich počet stále roste. Zařazuje se tak po bok dalších úspěšných bank – Fio a Zuno, které mají v posledních měsících také obrovský progres.


Sdílejte článek:  

Témata článku:


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.