finance s rozumem

Dlužíte finanční prostředky? Očekávejte telefonáty.

Finanční gramotnost českých občanů není příliš vysoká a podle toho také vypadá následně jejich chování. V České republice je každá druhá osoba zadlužená. Velké procento obyvatel poté nemá problém se se svými závazky zdržet i o několik dnů.  Jakmile však začnou volat finanční instituce, každý osmý člověk telefonáty plně ignoruje. S tímto krokem mají bohaté zkušenosti, tudíž […]

Finanční gramotnost českých občanů není příliš vysoká a podle toho také vypadá následně jejich chování. V České republice je každá druhá osoba zadlužená. Velké procento obyvatel poté nemá problém se se svými závazky zdržet i o několik dnů.  Jakmile však začnou volat finanční instituce, každý osmý člověk telefonáty plně ignoruje. S tímto krokem mají bohaté zkušenosti, tudíž nemají problém poznat telefonní čísla svých věřitelů.

Neznámá čísla ovšem nezvedá mnoho Čechů

Jednou z příčin, proč telefonáty svých věřitelů lidé nezvedají je také to, že volají z neznámých čísel a dost často je v průběhu dne mění. Musíte si uvědomit, že vás má na starosti více zaměstnanců, kteří se defakto střídají, a to až do té doby, než jeden z nich uspěje. Pokud tak budete telefonáty bankovních institucí odmítat či je nezvedat, budete mít během celého dne několik zmeškaných hovorů. Každý jednotlivý telefonát bude z jiného čísla. Svou roli však hraje i strach z toho, že se na druhé straně ukrývá tzv. mobilní prodejce s nabídkou.

S telefonáty bankovní společnosti neuspějí

Možná vás bude zajímat, co přichází po neúspěšných telefonátech. Když se vám bankovní společnost nemůže dovolat, snaží se to řešit emailovou komunikací. Ta je ovšem daleko horší než telefonický kontakt. Dlužníci uvádějí emailovou adresu mnohdy jen z toho důvodu, že ji banka vyžaduje. Zbraně bankovních společností zdaleka nekončí. Jednou z posledních možností je dopis do schránky s instrukcemi ohledně platby.

Nefunguje ani jedna varianta? Řešením je soud!

Bohužel jsou v České republice bankovní společnosti nuceny zasáhnout do té nejméně přijatelné fáze, ať už přímo pro společnost nebo dlužníka. Řeč je o soudním řízení, které se pro samotného dlužníka rapidně prodraží. Důvodem, proč lidé v občasných chvílích neřeší své závazky je ten, že o nich neví. Změna adresy a telefonního čísla jim neumožňuje, dozvědět se svůj finanční stav, a to včetně závazků.


Sdílejte článek:  

Témata článku:


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.