finance s rozumem

EON

Původem německá společnost E.ON působí v Evropě od roku 2000, kromě České republiky najdete její pobočky i na Slovensku, v Polsku či Belgii. Při zmínce o této firmě se asi nejčastěji vybaví distribuce elektřiny, ale v posledních letech je E.ON úspěšný i jako distributor zemního plynu do několika desítek tisíc tuzemských domácností (zejména na jihu Čech, většinu území […]

Původem německá společnost E.ON působí v Evropě od roku 2000, kromě České republiky najdete její pobočky i na Slovensku, v Polsku či Belgii. Při zmínce o této firmě se asi nejčastěji vybaví distribuce elektřiny, ale v posledních letech je E.ON úspěšný i jako distributor zemního plynu do několika desítek tisíc tuzemských domácností (zejména na jihu Čech, většinu území ČR totiž pokrývá konkurenční RWE).

Nejen levnější ceny elektřiny hýbou českým trhem, v posledních letech se stala běžnou i změna dodavatele plynu. Ušetřit totiž můžete i pár tisíc korun ročně, záleží jen na tom, jestli plynem topíte, nebo jej využíváte pouze v kuchyni. E.ON je jedním z poskytovatelů, který na liberalizaci trhu hodně vydělal, v současné době nabízí možnost zafixovat ceny plynu na dva roky (produkt nese název Jistota24) – což je při aktuálním geopolitickém vývoji určitě zajímavé. Veškerou dokumentaci o aktuálních cenách plynu najdete na webové stránce společnosti, kde si můžete v PDF formátu prohlédnout i vývoj ceny zemního plynu od roku 2008.

Pokud se rozhodnete ke změně poskytovatele a dáte důvěru právě této společnosti, nepůjde o žádný složitý administrativní postup. Formuláře si stáhnete z webu E.Onu, vyplníte je a dáte stávajícímu dodavateli výpověď. Je to otázka několika málo minut, ale úspora financí je v tomto případě více než inspirující.

V případě dotazů můžete volat na zákaznickou infolinku 800 77 33 22, která je k dispozici každý všední den od sedmi do dvaceti hodin – a je, jak již předvolba napovídá, zcela bezplatná. Využít ale můžete i online servis.


Sdílejte článek:  

Témata článku:


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.