finance s rozumem

Fio banka

Fio banka od svého založení v roce 2010 ušla pořádný kus cesty. Má v současné době již přes 400 tisíc klientů a jejich počet stále roste. Sjednat si můžete nejen založení osobního účtu, ale i kontokorent nebo hypotéku – a klidně i investovat do akcií.

Jedním z největších hráčů na tuzemském bankovním trhu je bezesporu společnost Fio. Ta funguje s úspěchem již od poloviny devadesátých let, oficiální bankovní licenci získala v roce 2010. V současnosti se blíží půl milionu klientů, a podobně jako například Air bank, mBank nebo Zuno, láká na nulové poplatky spojené s užíváním běžného bankovního účtu a mnohé další výhody. Bankovním dinosaurům dnes již prostě odzvonilo.

Fio banka nabízí dvě možné varianty bankovního účtu – podnikatelský a osobní. Právě osobní účet nabízí neomezený počet korunových plateb v rámci ČR a až patnáct výběrů z bankomatu (z toho pět u jiných bank) měsíčně. Můžete vybrat také hotovost na pobočce, je možné založit číslo účtu zcela na přání a také lze využívat všechny výhody internetového bankovnictví, které je zde velice přehlednou záležitostí. Současně je možné vést i spořicí účet, s úročením až 0,4 procentního bodu pro fyzické osoby.

Podnikatelský účet se od běžného příliš neliší, pro jeho založení potřebujete navíc vlastně jen IČ, můžete jej vést až v patnácti světových měnách. Výhodou jsou tu takzvané Europlatby za poplatek pouhých dvacet korun – příchozí i odchozí. A do třetice – subjekty státní i soukromé, například neziskové organizace – mohou nechat u Fio vést transparentní účet, který ukáže Vaše finanční toky každému, kdo na internetu projeví zájem.Specialitou Fio banky je možnost investování do akcií či obchodovat se zlatem a ropou. K dispozici máte dokonce možnost navštívit bezplatně výukové semináře na toto téma, sjednat si lze i služby osobního makléře pro účely investování.

Fio banka má sídlo na Praze 1 v Celnici 10. Infolinka je k dispozici každý všední den mezi devátou a sedmnáctou hodinou. K dispozici je i rozsáhlá síť bankomatů, například jen v Praze jich je už takřka padesát. S Fio je samozřejmě možné sjednat i kontokorent, hypotéku nebo tzv. americkou hypotéku za výhodných podmínek.Například hypoteční úvěr lze sjednat ve výši 300 tisíc až 10 milionů korun, splatnost je možné nastavit mezi pěti až třiceti lety. Fixace úrokové sazby je možná až po dobu pěti let.


Sdílejte článek:  

Témata článku:


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.