finance s rozumem

Kalkulačka elektřiny

Změnit dodavatele elektrické energie je dnes podstatně snazší než kdy dříve. V podstatě stačí jen pár kliknutí plastového hlodavce a dá se říct, že je vyřízeno. Během pár minut dostanete přehledné a podrobné srovnání aktuálních nabídek na trhu. A vězte, že firem poskytujících dodávky elektrické energie vůbec není málo. V různých regionech ČR jich působí hned na […]

elektrickaenergie-zarovka

Změnit dodavatele elektrické energie je dnes podstatně snazší než kdy dříve. V podstatě stačí jen pár kliknutí plastového hlodavce a dá se říct, že je vyřízeno. Během pár minut dostanete přehledné a podrobné srovnání aktuálních nabídek na trhu. A vězte, že firem poskytujících dodávky elektrické energie vůbec není málo. V různých regionech ČR jich působí hned na čtyři desítky!

Roční úspora v řádu tisícovek se určitě vyplatí. Ušetřit čtyři tisíce, to už si můžete dopřát třeba novou elektroniku nebo odjet na pár dní na dovolenou na Slovensko. A jak tedy kalkulačka elektřiny vlastně funguje? Stačí jen pár kroků a hned se dozvíte, kolik můžete uspořit.

Do přehledného kalkulátoru zadáte kraj, v němž žijete, sazbu, jistič a spotřeba v rámci takzvaného „vysokého“ a „nízkého“ tarifu. Případně, pokud neznáte přibližnou roční spotřebu, postačí jen informace o tom, jakou platíte aktuálně měsíční zálohu. I z toho se dá totiž při propočtech docela dobře vycházet.

Vše je nezávislé, transparentní a navíc i zcela nezávazné. Změn dodavatele elektřiny proběhne velmi snadno i proto, že jde vlastně jen o papírování.

Nikdo vám doma nebude nic předělávat, vrtat, přestavovat.

Pro konečného odběratele se v zásadě nezmění vůbec nic, v podstatě se dá říci jen to, že budete dostávat faktury od jiné firmy – a samozřejmě to bude i s jinou cenovkou.

Nenechejte si nic vnutit od podomních obchodníků, kteří se Vám přímo vnucují. Je jasné, že od nich nedostanete nijak výhodnou nabídku, protože se musí jejich činnost logicky nějak vyplácet. Pár kliknutí na internetu a najdete rázem mnohem lepší podmínky, než Vám tihle lidé podstrkují pod nos. Stejně tak si dejte dobrý pozor i na dlouhodobé smlouvy. Pět nebo deset let, to je holý nerozum. Nemáte tak žádná zadní vrátka pro přechod k výhodnějšímu poskytovateli, který se může na trhu kdykoliv objevit. A cena energií navíc může klesat, takže byste možná prodělali ještě více.


Sdílejte článek:  

Témata článku:


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.