finance s rozumem

Krátkodobé půjčky

Hit desetiletí, jinak se to snad ani nedá nazvat. Krátkodobé půjčky naši společnost doslova ovládají, tisíce lidí si každý den půjčují do výplaty u nebankovních společností. Jestli je to správně nebo špatně, necháme ani na Vašem osobním hodnocení, každopádně rozšířenost těchto půjček je taková, že z trhu jejich nabídka příštích několik let rozhodně nezmizí. V posledních letech […]

Hit desetiletí, jinak se to snad ani nedá nazvat. Krátkodobé půjčky naši společnost doslova ovládají, tisíce lidí si každý den půjčují do výplaty u nebankovních společností. Jestli je to správně nebo špatně, necháme ani na Vašem osobním hodnocení, každopádně rozšířenost těchto půjček je taková, že z trhu jejich nabídka příštích několik let rozhodně nezmizí.

V posledních letech se s krátkodobými půjčkami opravdu roztrhl pytel – a to doslova a do písmene. Důvodů je hned několik. Především je to obrovsky snadná záležitost, která je současně časově absolutně nenáročná, protože pár minut si prostě ve svém denním režimu může vyhradit naprosto každý. Všechny náležitosti vyřídíte po internetu a nemusíte hledat složitě žádné dokumenty, stačí jen občanka, mobilní telefon po ruce a pár kliknutí levého myšidla.

Dalším pádným důvodem, proč jsou krátkodobé nebankovní půjčky tak oblíbené, je jejich variabilita. Půjčit si totiž můžete klidně jen pětistovku, ale třeba i dva nebo pět tisíc korun. To je společnost od společnosti různé, konkurence je celkem pestrá, takže si snadno vyberete, co zrovna potřebujete. Maximem je u většiny společností právě hranice pěti tisíc, ale někde se setkáte i s vyššími limity. A doba splatnosti? Obvykle od jednoho do třiceti kalendářních dnů, jde o věc konkrétní dohody.

A do třetice – peníze dostanete v co nejkratším možném termínu. Tím není myšlen týden, ale třeba jen pár desítek minut. Žádná byrokracie, bleskové jednání je naprosto zaručeno. Teď už jen vše v pořádku splácet, ale u takovéto částky problém v 99,9 % případů z principu nastat ani nemůže.

Mají vůbec krátkodobé nebankovní půjčky nějaké nevýhody? Ale ano, samozřejmě, i o těch se dá hovořit. Daní za rychlé vyřízení a obecně minimum papírování je například poměrně vysoká úroková míra. Pro ilustraci příklad z praxe – půjčíte si na měsíc tisícovku a zaplatíte nazpět třeba o tři sta korun navíc.


Sdílejte článek:  

Témata článku:


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.