finance s rozumem

Povinné ručení motocykl

Povinné ručení je nutné nejen pro automobil, ale ze zákona jej musíte mít sjednané i jako vlastníci motocyklu. Ušetřit můžete ročně pár stovek, v případě skutečně pekelného stroje pak i pár tisíc – využijte srovnávač a máte to za chvíli…

Nejen automobil jako takový, ale samozřejmě i přívěsný vozík či motocykl. Vše, co se pohybuje na tuzemských komunikacích, musí mít svou vlastní značku a ze zákona sjednané povinné ručení. Pro motocykly všeho druhu platí dost podobná pravidla jako u automobilů, pojďme si tedy vše potřebné postupně projít krůček po krůčku.

Do kategorie motocyklů se ze zákona řadí všechny takzvaně jednostopé motorové dopravní prostředky. Musíme sem tedy zahrnout jak skútry, tak i koloběžky, čtyřkolky nebo klasické motorky. Na cenu povinného ručení má velký vliv například objem motoru, ale také Váš věk, místo bydliště nebo třeba to, jestli jste u stávající pojišťovny stálým zákazníkem, protože můžete čekat odpovídající zvýhodnění v podobě nejrůznějších bonusů.

Typicky například za objem motoru do 50 cm3 zaplatíte sumu kolem patnácti set korun, ale za nadupaného piráta silnic s objemem nad 500 cm3 už vydáte z rodinné kasy meziročně klidně i sedm tisícovek. Povinné ručení motocykl, které se dobře vybere, ušetří tedy klidně i dva tisíce korun ročně – a to není za těch pár chvil vyřizování vůbec málo, že?

Pokud chcete platit méně, je to jednoduché – v principu musíte změnit pojišťovnu. Pokud zrovna nepracujete v některé z tuzemských pojišťoven, musíte si důkladně prohlédnout webové stránky, několikrát zavolat nebo dokonce přijít osobně na pobočku. Nebo si usnadnit práci a ušetřit spoustu času prostě tím, že si necháte jednoduše poradit – zeptáte se prostě srovnávače povinného ručení.

Během pár minut dostanete do mailu nejvýhodnější nabídky a rozhodnete se sami. K ničemu se nezavazujete, nic nepodepisujete, tato nabídka je zcela bezplatná – a srovnávačů je samozřejmě na trhu hned několik, takže nebude problém oslovit jich více. Pak už budete mít stoprocentně jasno, co a jak.


Sdílejte článek:  

Témata článku:


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.