finance s rozumem

Povinné ručení Wüstenrot

Pojišťovna Wüstenrot patří k největším poskytovatelům povinného ručení na tuzemském trhu. Získat můžete až šedesátiprocentní bonus, vybírat lze ze dvou limitů pojistného plnění a pojištění lze sjednat během několika minut. Navíc jde o vhodnou pojišťovnu pro začínající řidiče, kteří se dostanou k prvnímu bonusu relativně dost snadno.

Chcete změnit pojistitele? Zamlouvá se Vám možnost dojednat si výhodnější povinné ručení jinde? Ale proč ne, nestojí to moc času ani peněz, vybrané pojišťovny navíc maximum věcí vyřídí za Vás a budete tak muset maximálně opisovat čísla z předchozí smlouvy či technického průkazu. Na tuzemském trhu máte nejméně deset možností, kam odejít – jednou z nich je třeba pojišťovna Wüstenrot.

Povinné ručení Wüstenrot lze sjednat během pár minut online (přes internet či telefon, to je už na Vás), čímž se tato společnost trochu liší od některých jiných poskytovatelů, kteří vyžadují osobní návštěvu pobočky. Pokud však máte raději osobní jednání, není to vůbec žádný problém a můžete si po internetu najít kontakt přímo na poradce či pobočku.

Výhodou může být například, pokud máte u Wüstenrot sjednané jiné pojištění – úrazové, životní či třeba cestovní. Můžete tak získat slevu na povinném ručení až ve výši deseti procent. To při přechodu od konkurence může dělat další zajímavou sumičku. Pokud si necháte pojistit dnešní průměrný osobní vůz – dejme tomu Škoda Octavia Combi – nepřehoupnete se v základní variantě přes hranici čtyř tisíc korun.

Za jízdu bez nehod, přesně v duchu známé písně Michala Chladila, je možné získat až šedesátiprocentní bonus. Navíc, pokud pojistíte současně tři vozidla nebo více (v rodině to nebývá dnes už vůbec problém), můžete uplatnit další slevu a podle aktuální nabídky pojišťovny Wüstenrot dostanete i výhodnější pojistné, pokud pocházíte z venkova nebo menší obce.

Limity pojistného krytí máte na výběr hned dva (hodí se ale dodat, že běžné jsou dnes i tři nebo čtyři), a sice základní (za škody na majetku a zdraví až do 35 milionů korun) nebo zvýšený (za škody až do 70 milionů). Asistenční služby jsou v obou případech zdarma.

Nemusíte se také bát, že se zavazujete takříkajíc na věčné časy. Od Wüstenrot můžete kdykoliv odejít, nikdo Vám nebude bránit, jako je tomu u některých jiných pojišťoven. Pokud ale odejdete, můžete se bez problémů kdykoliv vrátit. Tato pojišťovna je výhodná také pro začínající řidiče, protože i ti se dočkají zajímavých slev a bonusů – první mohou uplatnit už po dvou letech, což je v tuzemsku praktikou dosud nevídanou.


Sdílejte článek:  

Témata článku:


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.