finance s rozumem

Půjčka pro invalidní důchodce

V moderní době si může půjčit opravdu každý, a to neplatí jen pro studenty, matky na mateřské či nezaměstnané. Půjčku mohou sjednat i důchodci, ať už starobní či invalidní. Je však třeba obezřetnosti – a půjčovat si jen tolik, kolik jste schopni splácet!

Ani tehdy, pokud nemáte stálý příjem v určité výši, nejste tak úplně ze hry při žádosti o půjčku. Stejně, jako jsou každodenní realitou půjčky pro studenty nebo matky na mateřské dovolené, dočkají se i invalidní důchodci. Většina nebankovních společností totiž nepožaduje u krátkodobých půjček potvrzení o příjmu, takže máte dobrou šanci i tehdy, když pobíráte třeba invalidní důchod.

Vlastně stačí jen mít české občanství, věk zpravidla mezi 18 a 65 či 70 lety a nemít zápis v registru dlužníků. Pak je možné si půjčit úplně bez problémů, často nejen u nebankovní společnosti, nýbrž i v bance. To už je jen na Vás, kde si zažádáte. Můžete si půjčit pět set korun, celou tisícovku, obecně vzato sumu až do výše pěti tisíc korun. Stačí jen minimum potvrzení – mj. i o pravidelném příjmu invalidního důchodu – a věc se skoro ihned vyřídí k Vaší plné spokojenosti.

Půjčky pro invalidní důchodce tedy nejsou příliš časté, respektive nejsou tím, co by nebankovní společnosti poskytující krátkodobé úvěry snad drželo při životě, ale nejde o nic nemožného a nemyslitelného.

A dobrá rada – více než zmíněných pět tisíc si raději nepůjčujte. Invalidní důchod není zrovna výhra v loterii a navíc nemůžete počítat, že někdo bude daný dluh splácet ze solidarity za Vás. Jinými slovy ze tří nebo šesti tisíc měsíčně se splácí opravdu špatně. Musíte si tak vzít právě tak vysoký úvěr, jaký jste vůbec schopni splácet, jinak nemá smysl nad něčím podobným ani uvažovat. Může splátky zčásti sanovat manželka, pomohou děti a zbytek příbuzenstva? Je možné případně oddálit splátkový kalendář a neskončit se zápisem v registru nebo dokonce nemít nějakou výhružku od exekutora ve schránce? Vše raději předem zvažte a přeptejte se, za to totiž ještě nic nedáte.


Sdílejte článek:  

Témata článku:


Komentáře
Ke článku Půjčka pro invalidní důchodce je komentářů: 1
  1. Autor komentáře: Jaroslav Janský Dne 11.01. 2015

    Potřebuji půjčit na kávovar a kávomlýnek do cukrárny, kterou provozuje manželka. Děkuji Jaroslav Janský, 26401 Sedlčany, Zahradní č.p.14, tel: 732900100,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.