finance s rozumem

Recenze půjčky Cresco Group

Každý z těch, kteří si v nedávné minulosti sjednali krátkodobou nebankovní půjčku, jistě zná společnost Cresco group, s.r.o. Ta sice není přímým poskytovatelem takovýchto typů úvěrů, nýbrž jen zprostředkovává kontakt mezi oběma stranami celé transakce. Na první pohled to zní jistě velmi lákavě, ale jak se přesvědčilo mnoho žadatelů, realita je trochu někde jinde. Negativních recenzí na tuto společnost je doslova plný internet, stačí jen trochu hledat.

crescogroup logo

Pokud chce nebankovní společnost nějaké peníze předem, navíc ještě formou obligátní SMS zprávy v hodnotě 99 korun, je cítit ve vzduchu určité nebezpečí podvodu. Obvyklá cena u nebankovních společností je za potvrzovací SMS v rámci Vašeho tarifu, tedy vlastně maximálně dvě koruny. Stovka je opravdu tak nějak příliš, že? Cresco group, s.r.o. tak prezentuje dlouhodobě svým potenciálním zákazníkům klamavou reklamu, čímž se naplňuje skutková podstata trestného činu. Několik filutů si tak mohlo v krátké době přijít na zajímavé peníze a snadno zmizet někde v zahraničí…

Existují i výpovědi žadatelů o úvěr, kteří na tento laciný trik naletěli, ale poté se rozhodli vyřídit vše osobně. Společnost má nicméně tzv. „virtuální sídlo“ a telefon, uvedený na webové prezentaci, nikdy nikdo nezvedá. Řada lidí se s ní nesetkala pomocí oficiální reklamní kampaně v médiích, ale doslova a do písmene je oslovil spam v jejich emailu. Cresco Group, s.r.o. poskytuje podle svých stanov nejen relativně vysoké úvěry (zpravidla až do výše jednoho milionu korun, záleží na přání zákazníka), ale třeba i kreditní karty.

Žadatelé si však často zapomněli pročíst celou smlouvu, což je obvyklá chyba mnoha žadatelů o úvěr. V principu tak zaplatili společnosti mnohem více peněz, než by si původně představovali a někteří se dokonce dle vlastních slov potýkají s exekučním řízením.

Smlouvy VŽDY doporučujeme přečíst celé, v klidu a nejlépe se svým právním zástupcem

Pokud budete chvíli hledat, dozvíte se, že společníkem se vkladem je v případě Cresco Group bezejmenná společnost z USA, která vložila do projektu rovných dvě stě tisíc korun (a není to pro poskytovatele mnoha nebankovních úvěrů po celé ČR nějak mrzký základní kapitál?).

Už to je samo o sobě poněkud zvláštní, firma se ale jinak tváří věrohodně – má k dispozici lukrativní sídlo na Praze 3 v Koněvově ulici (což je ale jen virtuální vějička), uveřejňuje své IČO a jmenována je v prezentaci dokonce i jednatelka. Co však zarazí na první pohled je hodnocení dané společnosti a také to, že funguje vlastně jen tři roky a má již tolik špatných ohlasů. V naprosto drtivé většině případů jde o hodně negativní recenze…

 

Hodnocení půjčky Cresco Group

3

Rychlost vyřízení

4.0/10

Výše splátky

4.0/10

Důvěryhodnost

2.0/10

Poplatky za vyřízení

2.0/10

Klady

 • Možnost velkého úvěru

Zápory

 • Podivné podmínky
 • Drahá sms předem

Sdílejte recenzi:  

Témata recenze:


Komentáře
Ke článku Cresco Group je komentářů: 2
 1. Autor komentáře: Hana Dne 12.12. 2014

  Pozor na ně! Také jsem se nechala napálit a měla s nimi velé potíže.

  • Autor komentáře: Administrátor Dne 12.12. 2014

   Dobrý den,
   děkujeme za Váš komentář. Pokud byste měla zájem o publikování Vaší zkušenosti tak se mi ozvěte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.