finance s rozumem

Studentská půjčka online

Studenti dnes mají obrovské výhody. Netýká se to jen slevy do kina, možnosti studia v zahraničí a tak podobně. Člověk studující si totiž může i výhodně půjčit, splátky si může odložit až na dobu, kdy bude ekonomicky aktivní. A úroky jsou ve většině případů skoro až úsměvné.

V dnešní době si můžete půjčit peníze i bez prokázání trvalého příjmu. Platí to i pro studenty, kteří ve většině mají jen občasné brigády a ne každý z nich má například živnostenský list. Právě studentské půjčky jsou velmi výhodnou záležitostí, stačí splnit jen opravdové minimum kritérií nutných pro jejich schválení.

Zajímavá je i úroková sazba, která je zpravidla mnohem nižší než u klasických bankovních nebo dokonce nebankovních půjček. A v neposlední řadě – studenti mohou peníze splácet i několik let – prostě až tehdy, kdy si začnou sami vydělávat na živobytí a přestanou být živeni většinou z rodičovské kapsy. Posouzení žádosti, vedení úvěrového účtu, možnost až do dvou měsíců od sjednání odstoupit od podepsané smlouvy, vystavení potvrzení, možnost sjednání i po internetu. To všechno je zdarma, takže studentská půjčka online se skutečně dosti vyplatí.

Někdy může posloužit na úhradu školného, jindy zase na ojetý automobil, který usnadní studentům jejich každodenní dojíždění na fakulty všeho druhu. Jedná se o bezúčelovou půjčku, respektive prostě půjčku, která bude použita na studijní výdaje – a mezi ně se dá zařadit opravdu cokoliv.

Je potřeba jen minimum dokumentů, což je v bance celkem neobvyklé jednání. De facto stačí jen potvrdit, že studujete (potvrzení o studiu, složenka dokazující zaplacené školné apod.) a také, že jste starší osmnácti let (protože mladším lidem se ani při nejlepší vůli ze zákona nemohou touto cestou půjčovat peníze). Některé banky požadují i podpis spoludlužníka – to v případě, že student aktuálně nemá žádné nebo mizivé příjmy. V podstatě jde o obdobu někdejšího ručitele, v drtivé většině případů je tímto spoludlužníkem jeden z rodičů.

Vyžadována je také základní dokumentace ke studiu. Banka chce totiž vědět především to, kdy studium podle předpokladů ukončíte. V určitých případech bude stačit jen čestné prohlášení, jindy je potřeba oficialita s razítkem školy. V momentě, kdy dostudujete, totiž skončí dočasné snížení splátek (během studií platíte často jen úroky a ne tedy přímo půjčené peníze) nebo splátkové prázdniny, tj. budete muset všechny půjčené peníze splácet jako běžný úvěr.

Studentská půjčka online se dá nejčastěji sjednat v rozmezí od 20 do 300 tisíc korun, u některých bank je ale dolní i horní hranice pro tento úvěr trochu jinde. Doba splatnosti je obvykle ohraničena jedním a deseti roky. Až dvakrát ročně je možné odložit splátku, půjčku pro studenty si mohou také sjednat nejen studenti klasického prezenčního studia, ale i ti, kteří studují při zaměstnání takzvanou dálkovou formou. Taktéž nerozhoduje, v jaké zemi probíhá Vaše studium a jestli oblažujete svou přítomností pedagogickou elitu státní či soukromé vysoké školy.


Sdílejte článek:  

Témata článku:


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.