finance s rozumem

Žádáte o půjčku před výplatou často a nebaví vás nesmyslné úroky?

Znáte to, když se dostanete do finanční tísně, nejčastějším řešením bývají tzv. rychlé půjčky. Jedná se o produkt, který je většinou na 30 dnů, do této doby musíte splatit veškeré peníze, které jste si půjčili. Tím to ovšem nekončí, kromě zmiňovaných půjčených financí navíc zaplatíte nemalé poplatky. Ty dosahují neuvěřitelných čísel, takže v konečném důsledku proděláte. […]

Znáte to, když se dostanete do finanční tísně, nejčastějším řešením bývají tzv. rychlé půjčky. Jedná se o produkt, který je většinou na 30 dnů, do této doby musíte splatit veškeré peníze, které jste si půjčili. Tím to ovšem nekončí, kromě zmiňovaných půjčených financí navíc zaplatíte nemalé poplatky. Ty dosahují neuvěřitelných čísel, takže v konečném důsledku proděláte.

 

Půjčujete si často před výplatou?

 

Pokud si půjčujete před výplatou téměř každý měsíc, značí to nemalý finanční problém. Ten se časem může přeměnit v něco daleko horšího. I přes to, že si myslíte, jak jste situaci vyřešili, opak je pravdou. Placení vysokých poplatků vás doslova finančně ničí. Jeden měsíc se tak snadno může stát, že se dostanete do nemilé situace, ze které neexistuje východisko.

 

S každou půjčkou úroky klesají

 

Hájíte se tím, že se vám úroky snižují pokaždé, co si u stejné společnosti zažádáte o půjčku před výplatou? Máte pravdu, jen je potřeba myslet na to, kolikrát si musíte půjčit, abyste se dostali na úrokové sazby podobné těm, které vám nabídnou v bankách. Mimo jiné problém spočívá v tom, že vám tyto společnosti nabídnou každý měsíc vyšší částku, po které většina žadatelů sáhne. Ve finále se úroková sazba sníží, ale vaše výše půjčky naopak zvýší. Tato dluhová propast nemá řešení, dokud sami nebudete chtít.

 

Registry vás zaznamenávají

 

Dalším problémem jsou registry, které vás s každou žádostí zaznamenávají.  V budoucnu to může být obrovský problém například při žádosti o hypoteční úvěr. Do registru váš zápis míří i tehdy, kdy pouze odešlete žádost. Dávejte si tedy pozor, zda danou půjčku opravdu potřebujete nebo to nelze vyřešit jiným způsobem. Řešením může být blízká rodina, která vám půjčí bez nesmyslných poplatků a vysokých úrokových sazeb.

 

Rodina nepůjčí? Na scéně jsou půjčky zdarma!

 

Jestliže jste v situaci, že vám rodina nepůjčí a nutně potřebujete vyřešit nehezkou životní událost před výplatou, zapřemýšlejte o půjčkách zdarma. Ty se nabízejí většinou prvním klientům, a to u některých nebankovních společností. V praxi to jednoduše znamená, že v momentě, kdy si půjčíte částku ve výši 5 tisíc korun, po uplynutí doby splatnosti vrátíte tu samou sumu.


Sdílejte článek:  

Témata článku:


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.