Samozřejmě, tohle není žádný podvod, jako spíše tvrdý konkurenční boj. Ještě před pár lety totiž měla monopol jedna konkrétní instituce, ale dnes může povinné ručení poskytovat více než deset firem. A ty se prostě přetahují o potenciální zákazníky ve velkém. A jak tedy jednat v případě, že máte zájem přejít do jiné pojišťovny s lepší nabídkou? Za jakých podmínek probíhá zrušení povinného ručení u stávající společnosti?
Důležité je dát si hlavně pozor na to, abyste výpověď poslali včas. V opačném případě totiž můžete ještě rok zůstat u stávající pojišťovny a zaplatit za obyčejnou Octavii třeba šest tisíc korun. Musíte si pospíšit, pojišťovna musí dostat výpověď minimálně šest týdnů před koncem stávajícího pojistného období (které obvykle zaniká s koncem roku, popř. v listopadu či prosinci). Tato lhůta je uvedena v zákoně, tudíž bohužel neplatí žádné výjimky.
Připravte se na to, že stávající pojišťovna bude provádět různé obstrukce, aby Vaše jednání pozdržela a zůstali jste ještě minimálně o jeden rok déle (samozřejmě vinou anonymního byrokratického úředního šimlu). Nicméně obvykle platí, že pokud dostanete díky online srovnávači nezávaznou nabídku od některé jiné pojišťovny, bude Vám s výpovědí účinně pomoženo. Je to nepsané pravidlo, které dodržuje řada pojišťoven – nový zákazník se musí totiž patřičně hýčkat.
Stačí přitom jen málo, stáhněte si z internetu vzor výpovědi, která je maximálně na jednu stranu A4 a obsahuje v lepším případě jen pár stovek úhozů. Stručně je zde popsáno, že máte zájem o zrušení smlouvy vedené na Vaše jméno ke konkrétnímu datu. Stačí tedy datum a podpis, příp. razítko firmy, pro jistotu skenovat do složky v počítači a hurá na poštu – kde vše doporučeně odešlete na adresu stávajícího pojistitele s pocitem vítěze. Gratulujeme, aneb máte to za sebou!
Sdílejte článek:
Témata článku: povinné ručení
Napsat komentář